Кога ќе се „помешаат“ летото и есента, се добиваат феноменални модни комбинации со кои нема шанси да не останете забележани. Летната сезона и омилените летни модни парчиња наскоро ќе ги оставиме зад себе, но дотогаш можеме паметно да го искористиме овој месец и да уживаме во летните трендови што подолго, на уште поинтересен начин! Преодната сезона нѝ носи прилика за најубавите модни експерименти – спојување на омилените парчиња облека и детали во кои уживаме во летниот период со класичните парчиња поради кои едвај ја чекаме есента. Еве како да ги споите летото и есента во совршена модна комбинација: Бел комбинезон (или друга летна боја) и кожна јакна или мантил

View this post on Instagram

Picnic à la Vuitton. @louisvuitton #LVParfums

A post shared by BELEN HOSTALET (@belenhostalet) on

Тексас шорцеви со есенски парчиња облека

View this post on Instagram

Working Sunday🤓

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Лелеав летен фустан и чизми

View this post on Instagram

TGIF! The weather is changing and it’s finally cooling down. It’s super simple to transition a midi dress into a fall look by throwing on a pair of boots. Midi dresses are perfect for fall and pairs amazing with boots. What’s your favorite fall go to look? Outfit deets is linked in my bio.😉 ____________________ http://liketk.it/2WjAz #liketkit #LTKshoecrush #LTKstyletip #LTKunder50 #mididress #whatiwore #dearfrances #fall2020 #ootdinspo #blackandwhitedress #dressandboots #instabloggerstyle #liketoknowitstyle @liketoknow.it Screenshot this pic to get shoppable product details with the LIKEtoKNOW.it shopping app

A post shared by MELENE JOY GURROLA (@mjgurrola) on

извор: точка.ком.мк