Вчера, во 14.45 часот, полициски службеници од Полициската станица Свети Николе го лишиле од слобода Н. И. (22) од Свети Николе затоа што бил затекнат при вршење кривично дело тешка кражба. Против Н. И. ќе биде поднесена соодветна пријава, информира полицијата.

Текстот 22-годишно момче од Свети Николе фатено при кражба е превземен од МАКФАКС.