Mанекенката во провокативна поза се пофали со новата тетоважа.

Емили Ратајковски, светски познатата манекенка и модел, позната како Емрата често објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи.

Овој пат отиде чекор подалеку и покажа дел од задникот, покажувајќи ја новата тетоважа која се наоѓа на долниот дел од грбот, над задникот, каде е испишано „emrata“.

Станува збор за тетоважа која не е долготрајна.

-Би сакала да можев да ви кажам дека е трајна, напиша Емили.

На фотографијата има над 1.600.000 лајкови.