Нашата најпозната манекенка Катарина Ивановска, пред извесен период на својот профил на Инстаграм сподели фотографија од Стра Скопска чаршија, на која е во друштво на својата мајка Вера и ќерка Кира.

– Три генерации, баба,мајка, ќерка – напиша 31-годишната манекенка, која пред еден месец на свет го донесе своето второ дете, од партнерот Цобе.

View this post on Instagram

Three generations. #grandma #mother #daughter #family #weekend

A post shared by Katarina ivanovska (@katarina_ivanovska) on