Три лица се испотепале вчера во автобус на ЈСП со број 57. Во 01.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП број 57на булеварот „Крсте Мисирков“ во Скопје, по претходна меѓусебна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.К.(31) и Б.Р.(30), двајцата од Скопје, од една страна и А.Е.(20) од Скопје од друга страна. Сочинети записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.