Кандидатот за пратеник во изборната единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на својата фејсбук страница сподели видео обраќање во кое ги повикува граѓаните да го искористат своето право на глас. На 15-ти јули со маска заштитете се од корона вирусот, а со пенкало – од Зоран Заев! #Заокружете14 #ОбноватаДоаѓа Целосното видео може да го погледнете и слушнете во продолжение.