„Oversized“ џемпери и кошули веќе неколку сезони се омилен тренд за секојдневните есенски прошетки. Особено е стилски да се комбинираат со високи чизми до колена, што на не баш женските преголеми модели им даваат доза на атрактивност и сексапил.

Црвената вино боја и чизмите над колена во крем боја се тотален есенски моден погодок!