Времето ќе биде сончево и студено. Претпладне долж Повардарието и во источните делови ветерот повремено ќе засилува, а попладне неговата брзина ќе се намалува. Утринската температура ќе се движи од минус 12 до минус 1 степен, а дневната од минус 3 до 8 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и студено со утринска температура до минус 7 степени, а дневна температура до 4 степени.