На 17.09.2019 во 15:35 часот на бул.„АСНОМ“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Oпел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.С.(48) од Скопје и мопед „Сим“ со скопски регистарски ознаки, управуван од А.Т.(62) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил А.Т. и бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.