Вчера во 15.00 часот во Полициското одделение Петровец, С.М.(49) од с.Трубарево пријавила дека од домот на О.Б. од с.Чојлија, општина Петровец, каде што била последен пат, се оддалечила нејзината ќерка Е.М.(17). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.