Вчера попладне (05.05.2020) во 16.32 часот било пријавено дека во Битола кај с.Средно Егри се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „солис“, со битолски регистарски ознаки, управуван од М.Н.(38) од с.Средно Ерги, битолско, и мотоцикл „јамаха“, без регистарски ознаки, управуван од Д.К.(21) од с.Могила, битолско.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, а сопатникот од мотоциклот, Д.С.(28) од с.Средно Ерги, битолско, се здобил со телесни повреди, по што биле пренесени во Медицинскиот центар Битола за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.