Нутела стана синоним за чоколаден крем во којшто уживаат луѓето ширум светот. Но, оние кои внимаваат што јадат, тогаш бараат некоја поздрава варијанта без да имаат грижа на совест додека јадат.

Овој рецепт е токму за нив:

300 грама печени лешници

120 грама мед

40 грама какао

10 лажици вода

Начинот на подготовка пронајдете го ТУКА.