Направете вкусен ручек со пилешко и кашкавал. СОСТОЈКИ:

  • 500 гр. пилешко месо
  • 500 гр. компири
  • 100 гр. маргарин
  • 100 гр. презла
  • 150 гр. кашкавал
  • масло и зачини

ПОДГОТОВКА: Се лупи компирот, се сече на кругови, се ставаат зачини и се става во плех со масло. Се сече ситно месото или се цепка и се става во растопен маргарин па презла и се реди врз компирот. Се става рендан кашкавал и се пече на загреана рерна на 200 степени околу половина час. извор:готви.мк