Вести денес

ПРАТЕНИЧКИ СЕ СТЕПАА ВО ТУРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ: Сите завршија во болница

Три пратенички се хоспитализирани ноќта кон саботата во меѓусебната тепачка која кулминираше откако независната пратеничка Ајлин Назлиака се врза со лисици за говорницата во...

Ова сигурно не сте го знаеле за Трамп: Тој не пие алкохол, не...

Доналд Џон Трамп, претседател на Соединети Американски Држави, на таа позиција дојде како претприемач, телевизиски продуцент и водител, како и политичар со германско...

Железничка несреќа во Индија 36 загинати

Најмалку 36 луѓе а 54 се повредени во страшна железничка несреќа во јужната сојузна индиска држава Андра Прадеш. Експресниот патнички воз...

Принцот Вилијам донесе неочекувана одлука: Кралството шокирано

Принцот Вилијам и неговото семејство се најверојатно најдобриот пример за луѓе со „сина крв“ бидејќи долго време беа посветени на хумани професии и добротворни...

Два милиона луѓе на протести против Трамп во САД

Повеќе од два милиона луѓе учествуваа во „женски марш“ одржан во голем број градови во САД против американскиот претседател Доналд Трамп. Главниот протест...

Полицијата во САД застрелала слеп човек (видео)

Во видеото кое го објавило семејството на човекот се гледа како полицијата го обиколила човекот во една продавница во Калифорнија.Тие почнале да пукаат кон...

Експлодира автомобил бомба во близина на италијанската Амбасада во Триполи

Во близина на неодамна отворената амбасада на Италија во либискиот главен град експлодира автомобил во кој била поставена бомба. Полицијата во остатопците од...

Србин вработува во Германија- плата до 5000 евра само да сте од екс Југославија!

Потрагата за работа во странство често е компликувана и несигурна, што му дало идеја на Андреј Росиќ од Бањалука да го покрене првиот регионален...

Главниот дизајнер на BMW ја напушти фирмата

Ова е трета оставка во групата по оние на шефовите на дизајнот во MINI и BMW i-Series Главниот дизајнер на BMW Карим Хабиб...

Економијата по изборниот период

Последниве два месеци економските теми паднаа во сенка на политиката. ТВ НОВА во рамки на својата дебатна програма се обиде да актуелизира дел од...

Поранешната спајсица роди син на 44 години

Некогашната членка на Спајс Грлс,Гери Халивел, популарната Џинџер Спајс, на 44 година роди машко дете. Таа во 2014-та се омажи со возачот на Формула...

Папата Франциско: Прво да видиме што ќе направи Трамп, па потоа проценка

Папата Франциско изјави дека ќе почека да види како работи новиот американски претседател пред да формулира мислење за него. Во интервју за шпански...

Превкусни плескавици од карфиол и сирење

Доколку преферирате вкусен и здрав ручек, дегустирајте ги плескавиците од карфиол. Комбинацијата со сирење е исклучително добра зашто се употребуваат два вида на сирење...

Груевски на театарската премиера на Абаџиева во Драмски (ФОТО)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со сопругата Боркица вчера вечер присуствуваа на премиерата на преставата „Франкенштајн – Алхемија на животот“ на режисерката...

Младиот и талентиран DJ BAZZ од Штип ја издаде својата прва трака и потпиша...

Убаво е кога под Македонскo небо се создаваат нови музички имиња, кои можеби ќе се вивнат до ѕвезденото небо запишувајќи се во...

СП Франција: Македонија против Словенија, Червар против Вујовиќ, статистика пред натпреварот со „змајчеките“

Ракометната репрезентација на Македонија прокнижи две победи над Тунис и Ангола на планетарниот собир во Франција со што направи исчекор кон минување на оваа...

Марин Ле Пен: ЕУ е мртва ама тоа се уште не го знае

- ЕУ е мртва, но уште не знае за тоа. Доживеа неуспех во секој поглед: во економски, во социјален, а невработеноста е на високо...

Во Кина формиран Инвестициски фонд за интернет комуникации со активи од 14,5 милијарди долари

Кинеската Влада соопшти дека формира Кинески инвестициски фонд за интернет комуникации со активи вредни 100 милијарди јуани (14,5 милијарди долари). Во Пекинг денеска...

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ НА ФРАНЦИЈА: Европската Унија е мртва, ама тоа сеуште не го знае!

Европската унија е неуспешен експеримент и затоа треба да заврши, изјави лидерот на француската десничарска партија Национален фронт и кандидат за претседател на Франција,...

Утре корекција на цената на горивата

Наредната корекција за цените на бензинот е закажана за утре. Со последната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика, по празничниот период, бензините поскапеа за...

Радев инаугуриран за нов бугарски претседател

Во првиот говор тој вети дека ќе дејствува во корист на „обединето општество во име на демократијата“.Радев истакна дека ќе биде претседател на сите...

Џери Адамс : Брегзит ќе го уништи договорот за Северна Ирска од Велики петок

Лидерот на Шин Феин , Џери Адамс изјави дека Брегзит и извлекувањето на Северна Ирска од ЕУ ќе го уништат договорот од Велики...

Како се прави секс во хотел од снег – во соба на -4 степени?!

– Како се прави секс во хотел од снег? – Пробај и ќе видиш. Дури ќе ми кажеш! – вака почнува репортажата за престојот...

ФОТО: Познатата пејачката го покажа момчето поради кое ја менува верата

Едита Ајрадиновиќ, босанската пејачка од групата „Министерки“ која реши да премине во православна вера поради своето момче, конечно го покажа и него во јавноста...

Mozilla го освежи брендот со ново лого

Mozilla го освежи својот бренд, а една од најзначајните работи од редизајнот е воведувањето на ново лого. Со новото лого, компанијата претстави и нов...

Сандеј тајмс: Лондон премолчил неуспешен тест со нуклеарна ракета испукана од подморница

Неименуван извор цитира документ според кој, ракетата „можела“ да замине во погрешен правец кон брегот на Америка, кога била испукана од подморница што...

Видео

Скопје
mist
-7 ° C
-7 °
-7 °
85%
0.5kmh
90%
Tue
-6 °
Wed
-8 °
Thu
-7 °
Fri
-6 °
Sat
-2 °

Мода и убавина

Девојките масовно го носат овие ланчиња – кога ќе видите што значат ќе се шокирате

Девојките ширум светот го следат новиот тренд и носат кожнени каивчиња како ланчиња. Сепак, овој тренд е од многу одамна и има значење кое ќе ве шокира. Чокер ланчето во буквален превод значи давење, а направено е од сатен, кожа, плиш, сомот…Корените му се од...

12 модни парчиња за пролет со трендот везени цветови

Еден од најголемите пролетни трендови се везените цветови како апликација на кошулите, фармерките, џемперите, јакните, фустаните, панталончињата…Овој тренд доминира и кај луксузните модни марки, како и во колекциите на популарните „хај стрит“ брендови наменети за потоплите денови. Ваквите флорални апликации внесуваат посебен шарм на...

Диви во срцето: Пролетна колекција на H&M инспирирана од стилот на 80-те

Пролетната колекција на H&M е инспирирана од стилот на 80-те години. Новиот тренд водич од оваа популарна модна куќа е насловен „Wild at Heart“. Во фокусот се цветните принтови, романтилчните карнери и панталоните со висок струк. И не заборавајте на модните додатоци –...

Магазин

Здравје