Tag Archives: фото

ПОМИНАЛ НА ЦРВЕНО, БРЗАЛ ВО БОЛНИЦА: Здробени две возила кај поликлиниката „Букурешт“, еден повреден (ФОТО)

Според неофицијални информации, возачот брзал да стигне во болница, поради што и, се претпоставува, дека поминал на црвено светло. Истиот е повреден во сообраќајката и префрлен е на Ургентен центар. Фото: Телеграф.мк/Радован Вујовиќ На црвено светло поминал возачот кој, според тврдење на очевидци, вечерва ја предизвикал сообраќајка на булеварот „Партизански …

Повеќе