Филм

Ченинг Тејтум ја раскина соработката со Вајнстин

Ченинг Тејтум ги прекинува своите бизнис односи со продукциската компанија „Вајнстин Ко.“ и со Харви Вајнстин, кој неколку познати глумици го обвинуваат за силување. Глумецот, кој е и продуцент на „Forgive Me, Leonard Peacock”, заедно со својот колега Рид Каролин соопштија дека ја прекинуваат работата на филмот под поткровителство на …

Повеќе

Почина познатиот актер кој глумеше во серијата „Игра на Тронови“

Актерот Рој Дотрис, кој публиката ширум светот го памети по улогата во серијата „Game of Thrones“, но и по улогите во бројни серии и филмови, почина во својот дом во 94-тата година од животот. Во последните моменти со него биле ќерките Карен, Мишел и Ивет, седумте внуци и едниот правнук. …

Повеќе

Џерард Батлер хоспитализиран по тешка сообраќајна незгода

Шкотскиот актер Џерард Батлер итно е префрлен во болница, откако преживеа тешка мотоциклистичка несреќа. Батлер (47) слета од патот, додека се возел на мотор во близина на Лос Анџелес, по што итно е пренесен во болница. Еден од сведоците на несреќата повикал возило на Брза помош, кое веднаш пристигнало. Извор …

Повеќе

Ал Пачино и Роберт де Ниро повторно снимаат заедно филм

Само Мартин Скорсезе може да ги спои големите актерски ѕвезди Роберт де Ниро, Џо Пеши и Ал Пачино. На интернет се појавија фотографии од снимањето на филмот „Ирецот“ (The Irishman) на кои може да ги видиме холивудските легенди заедно. Пачино ќе го толкува ликот на поранешниот шеф Џими Хоф, а …

Повеќе

Американската филмска академија го исклучи сексуалниот предатор Харви Вајнстин

Американската академија за кинематографија, која ги доделува наградите „Оскар“, го исклучи од своите редови обвинетиот продуцент за сексуално злоставување Харви Вајнстин. Академијата, во која од 54 члена речиси половина се жени, соопшти дека одлуката за „негово итно исклучување“ е донесена вчера на вонрадна седница на управниот совет со „мнозинство, кое …

Повеќе

Џулија Робертс за десет минути ги одлуми сите свои улоги (Видео)

Гостувајќи во емисијата “The Late Late Show” славната холивудска актерка Џулија Робертс со комичарот Џејмс Корден за десет минути ја одглуми реќиси целата нејзина кариера. Џулија Роберст и Џејмс Корден на духовит начин одглумија сцени од „Нотинг Хил“, „Јас верувам во љубов“, „Насмевката на мона Лиза“, „Невестата бегалка“, „Згодна жена“, …

Повеќе

Кејт Винслет откри зошто никогаш не била во врска со ДиКаприо

Многу фанови на култниот филм „Titanic“ на режисерот Џејмс Камерон уште се прашуваат зошто Кејт Винслет и Леонардо ДиКаприо никогаш не ја пресликаа љубовната приказна на Роуз и Џек во вистинскиот живот. 20 години подоцна, во интервју за британски ITV Винслет (42) даде одговор на прашањето. „Двајцата бевме многу млади. …

Повеќе

Експлицитна секс-сцена ѝ се заканува на врската на Кејт Холмс (ФОТО)

Познатиот оскаровец Јеми Фокс (49) само што потврди дека е во среќна љубов со Кејти Холмс, мораше да ја стави врската во искушение поради работата. На несреќниот Фокс му се паднало да одигра експлицитна сексуална сцена со преубава бринета уште во првата епизода во телевисиската комедија „White Famous“. Оскаровецот видно …

Повеќе

Како мала сите и се смееле поради големите стапала, денес е една од најценетите актерки!

Родена е во семејство кое не биле баш најдобро материјално ситуирани. Таткото и бил изведувач на работи на базен, а мајката келнерка. Кејт Винслет е родена на 5. октомври 1975 година. Интерес за глума почнала да покажува уште како млада. Веќе на 11 години ја добила првата улога во театарска …

Повеќе

Нема да има трет дел од „Сексот и градот“

Иако улогата на Саманта Џоунс и донесе планетарна популарност, Ким Катрал е главната причина поради која нема да се снима третото продолжение на филмот „Сексот и градот“. Како што откриваат блиски извори, продукцијата не можела да излезе во пресрет на барањата кои ги поставила Катрал. – Ги гледам старите фотографии …

Повеќе