Филм

Луѓе повраќале и паѓале во несвест – филм кој не може да го гледа секој (+18 ВИДЕО)

Францускиот филм „Grave“, во кој една вегетаријанка почнува да јаде човеково месо и потоа се претвора во канибал, беше прикажан на филмскиот фестивал во Кан. Но, откако филмот почна да се прикажува во кината во САД и Канада под насловот „Raw“ (Сирово) се проширија информации за шокантни сцени кои предизвикуваа …

Повеќе

Девојката на Омер плени и во приватниот живот

Романтичната комедија „Вљубениот ерген“ беше прогласена за најдобра романтична турска серија за 2016-та година, а главните актери, Бариш Ардуч и Елцин Сангу стекнаа врвна слава. Aрдуч, кој е уште попознат како Омер, е омилен кај жените, но и Дефне не остава никого рамнодушен. Инаку, таа не само што е една …

Повеќе

Македонската компанија ФХ3Х дел од „Моќните ренџери“

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х беше дел од визуелните ефекти на филмот „Моќните ренџери“ (Power Rangers). Филмот за овие херои, чија франшиза постои скоро четвртина век, премиерно ќе биде прикажан утре, 23 март, во киното „Синеплекс“ во Скопје. – „Моќните ренџери“ првпат се појавија како „Mighty Morphin …

Повеќе

Цел интернет пишува за oваа снимка на Ријана (Видео)

Славната пејачка Ријана дебитираше на малите екрани а првата актерска епизода ја снимала во живо на социјалните мрежи. Пејачката се појавува само во две епизоди од серијата “Bates Motel”, но своето време на екран го искористила максимално, па така се појавува и во секс сцена. Таа ја добила улогата на …

Повеќе

Далечната 1933: Ова е првиот женски оргазам прикажан на филм (+18)

„Непристојно и морално опасно”, „несоодветно, неморално и развратно”, „исклучително храбро” – ова не се рецензии за „50 нијанси потемно”, туку критички коментари за филмот од 1933, „Екстази”, што официјално се смета за првиот кој содржи сцена со женски оргазам, и којшто ја прослави легендарната Хеди Ламар. Критичарите се сложуваат и …

Повеќе

Продолжение од „Планета на мајмуните“ во јули 2017 година

Франшизата „Планета на мајмуните“ не престанува да не изненадува. Новото продолжение е во јули 2017 година. Во третиот дел од популарната, блокбастер франшиза, заедницата на генетски модифицирани мајмуни кои ги предводи интелегентниот шимпанзо Цезар, влегува во крвава пресметка со војската луѓе предводени од немилосрдниот Полковник. По незамисливиот пораз со кој …

Повеќе

Филмот „Само крајот на светот” кој освои Гран-при во Кан доаѓа во домашните кина на 16 март

Филмот „Само крајот на светот” кој освои Гран-при лани во Кан доаѓа во домашните кина на 16 март. Ова е првиот Доланов филм во кој покрај Канада финансирала и Франција и прв во кој главните улоги се доделени исклучиво само на француски глумци. Премиерно беше прикажан во рамките на главното …

Повеќе

Ноќ на оскари: На сите им покажала дека под фустанот не носи гаќички (Фото)

Актерката од Калифорнија се осигурала дека ќе се најде во сите медиуми по 89-тото доделување на Оскарите. Бланка Бланко на црвениот тепих се појавила во тоалета со висок шлиц, под која не носела долна облека. На оскаровскиот црвен тепих ретко се гледаат големи модни гафови бидејќи сите познати личности кои …

Повеќе

Милан Васиќ, главниот лик во „Зона Замфиорва 2“: Мане многу потсетува на мене

Срп­ски­от актер Ми­лан Ва­сиќ ја тол­ку­ва глав­на­та уло­га, ли­кот на Ма­не, во про­дол­же­ни­е­то на „Зо­на Зам­фи­ро­ва“. По­ми­наа 15 го­ди­ни отка­ко бе­ше сни­мен пр­ви­от филм за уба­ва­та Зо­не, ќер­ка на чор­ба­џи­ја, и за Ма­не, зла­та­рот. Во про­дол­же­ни­е­то на фил­мот сце­на­ри­сти­те на­пи­шаа при­каз­на за тоа што се слу­чу­ва во бра­кот на вљу­бе­ни­те …

Повеќе

Се случува со години – никој не го забележува ова на црвениот тепих на Оскарите

Кога славните дами ќе прошетаат на црвениот тепих, целото внимание е свртено кон нините вечерни тоалети. Но, сепак, еден детал им бега на сите- големината на нивните чевли. Постои и добра причина поради која тие носат поголем број на чевли. Многу ѕвезди чекорат во вакви изданија по црвениот тепих, но …

Повеќе