Естрада

(ВИДЕО+ФОТО) Секси моделот Кендал Џенер нападната затоа што носела….

Моделот Кендал Џенр стана мета на напади и жестоки критики поради своето учество на ревија во кое беше облечена со плишаное палто. Учеството на ѕвездената убавица не остана скриено од будното окод на конзервативците кои веднаш посочија дека облеката е изработена од природна кожа. Ова предизвика вистинска дебата на социјалните …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Најдобрите фото-бомби, на кои изненадно се појавуваат и ѕвезди

Фото-бомбите се посебен вид на уметност што некои луѓе ги обожаваат, иако во крајна линија ја расипуваат целата слика. И можеби тие го прават спротивното. Колку и да е чудна и забавнa во принцип, изненадна појава во нечија друга слика станува се поинтересно кога ќе се случи со некоја славна …

Повеќе

(ВИДЕО+ФОТО) Светот тагува за Долорес О’Риордан: Дали сексуалното вознемирување, анорексијата и биполарното растројство ја доведе до самоубиство?

Вокалистката на Кранберис Долорес О’о’Риордан неочекувано почина на 46 години во хотел. Причината била потврдена од нејзиниот публицист. Ирската рок-ѕвезда која до неодамна пееше во групата Д.А.Р.К, престојуваше во Лондон додека ги снимала следните песни. Нејзиниот публицист одби да ги коментира причините за нејзината смрт. Тој само рече дека е …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА 18+) Ако ги видите овие атрактивни слики на феменката Ангелина, која го нападна чешкиот претседател, ќе посакате да сте на негово место!

Украинската активистка на движењето “Фемен”, која во петокот се нафрли врз чешкиот претседател Милош Земан, доби условна казна и беше екстрадирана од земјата, објавија чешки медиуми. Судот во Прага ја осуди Ангелина Диаш на три месеци затвор условно и есктрадирање од земјата. Според првите тврдења, таа можела да добие и …

Повеќе

(ВИДЕО) Бритни Спирс ги загреа страстите на обожавателите – демонстрира брилијатна сексуална форми

Пејачката Бритни Спирс често ги израдува своите милиони следбеници на Instagram со кратки модни дефилеа. Таа прикажува како се облекува во разни фустани, но овој пат забрзано тоа го прави пред камера. Во оваа пригода русокосата убавица исто така сака ја покаже својата завидна фигура. Овој пат изведувачката на Baby …

Повеќе

Ќерката на Балашевиќ ја брани Лепа Брена

Лепа Брена крена прашина со документарно-биографскиот филм „Години на Слаткиот грев“, кој се однесува на десетте години од почетокот на нејзината експлозивна кариера. Многумина позитивно, но и негативно го коментираат филмот, а најгласно се коментира на социјалните мрежи. Во одбрана на Брена застана ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ, Беба. Таа е …

Повеќе

Деколте до папок, шлиц до гаќички

Ѕвездата од серијата „Модерно семејство“ актерката Ариел Винтер се прошета викендов по црвениот тепих во едно провокативно издание. Може да се каже дека ништо не остави на фантазијата. Винтер на еден калифорниски филмски фестивал се појави во провокативно издание и го украде шоуто со својот изглед. Деветнаесетгодишната актерка се појави …

Повеќе

Поранешна порно актерка добивала 130.000 долари за да молчи за врската со Трамп

Поранешна порно актерка добивала по 130.000 долари месечно пред американските избори во ноември 2016 година за да го скрие фактот за нејзината интимна врска со Доналд Трамп во јули 2006 година. Ова била вонбрачна врска од свадбата на милијардерот и Меланија Трамп во 2005 година. Станува збор за порно актерката …

Повеќе

Трагичната приказна за генијалецот на Victoria’s Secret

Во средината на 1970-тите, студентот од Стенфорд Рој Рејмонд влезе во стоковна куќа за да купи долна облека за неговата сопруга, пишува News Manager. Сепак, она што подоцна го открил била ужасно грда ноќница со отпечатоци на цвеќиња , а под безмилосната флуоресцентна светлина во продавницата, продавачката го натерала да …

Повеќе

Љубовен хороскоп за 15 – 21 јануари 2018 година

Планетата на љубовта – Венера, ќе има силно влијание врз вашиот љубовен живот. Неговите позитивни вибрации ќе се почувствуваат до 10-ти февруари. Врски, романса, силни чувства … Ова е само дел од изненадувањата што таа ги подготвува за вас. Што ве очекува според зодијакот, погледнете го нашиот љубовен хороскоп. Овен …

Повеќе