Џет Сет

Цеца со години нема влезено на ова место, таму ја доживеа најголемата болка и траума

Поминаа точно 18 години откако беше ликвидиран Аркан, а Цеца остана вдовица. Жељко Ражнатовиќ го загуби животот во хотелот Интерконтинентал, а во истиот тој хотел тој и Цеца кажаа ДА. Цеца 18. години нема влезено во тој хотел.

Повеќе

Ќерката на Аркан пристигна на гробот на својот татко, а со нејзината изјава ги налути Цеца и децата

Денеска се навршуваат 18 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а на неговиот вечен дом дојдоа неговите сопруга и деца Вељко и Анастасија и останати членови, пријатели и соработници. Денеска се навршуваат 18 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а на неговиот вечен дом дојдоа неговите сопруга и …

Повеќе

Лукас ја прозва Соња: Карлеуша му викаше да престане, а тој со една реченица ја замолкна

Аца Лукас познат е по тоа што тешко некој може да го замолчи и смири кога ќе науми нешто да каже или да направи, што се покажа и во новата емисија на Гранд емитувана во саботата, кога Јелена Карлеуша се обидела да го смири. Се почнало кога еден натпреварувач ја …

Повеќе

Благица Павловска: Најпосле по третпат ми се погоди, секое утро му пеам ‘Не можам, душо, не можам без тебе’

Македонската фолк-пејачка Благица Павловска повторно е заљубена и ужива во љубовта. На малкумина им е познато дека таа стапи во брак по трет пат, но овој пат признава дека конечно е среќна. „Доста ми е од сите разочараувања кои ги имав до сега, жената треба да има маж покрај себе …

Повеќе

Родман уапсен поради „насилно возење“ под дејство на алкохол

Поранешниот американски НБА кошаркар Денис Родман беше уапсен во Јужна Каролина, под сомнеж дека возел под дејство на алкохол, соопшти локалната полиција. Тој бил уапсен во саботата вечерта поради, како што наведе полицијата, „насилно возење". Портпаролот на полицијата во Њупорт изјави дека алкотестот на Родман покажал дека има 0,8 промили …

Повеќе

Убавината не е случајна: Еве од кого ја наследија познатите манекенки Бела и Џиџи Хадид

Манекенките Џиџи и Бела Хадид на големо го освоија светот. Нивната мајка Јоланда е вистинска убавица, а а посебно врвно изгледала во младоста. Госпоѓа Хадид неодамна наполни 53 години, а нејзината ќерка Бела покажа каква бомба била своевремено нивната мајка. На сликата се гледа младата Јоланда како ги гушка ќерките …

Повеќе

Кумот откри непознати детали за пејачот: Жељко никогаш не се опорави од куршумите и од загубата на синот

Кумот на пејачот откри болни детали од неговиот живот, како и тоа како ја засакал музиката. -Игравме ние со топка, кошарка, но Жељко најмногу ја сакаше музиката. Јас мислам дека од мајка му ја наследи таа жичка за пеење. Беше разгален, зошто сите во куќата дишеа за него. Беше среден …

Повеќе

Први заеднички фотографии во јавноста: Славната двојка конечно фатена заедно, актерката бегаше од папараците

Американската актерка и манекенка Дакота Џонсон и музичарот Крис Мартин конечно се фатени заедно. Иако минатата година ја потврдија врската, популарната двојка се до сега не се појавуваше заедно во јавност. Имено, ќерката на актерите Дон Џонсон и Мелани Грифит и фронтменот на групата „Колдплеј“ се сликани на романтична вечера …

Повеќе

Цеца предизвика бура со оваа фотографија на Инстаграм: Ова е мојот ѕвер!

Цеца Ражнатовиќ ги воодушеви своите фанови на Инстаграм со фотографија на која позира со својата ѕверка. Иако повеќето нејзини фанови за момент помислија дека во прашање е маж, фолк дивата со една порака ги разувери. „Во недостаток на поголеми, си играм со мали ѕверови. Мојот Симба и јас“, напиша во …

Повеќе

Синот на Брена ги излуде девојките: Направи селфи само по пешкир и покажа какво тело има

Синот на популарната пејачка Лепа Брена ги воодушеви девојките со новата фотографија. Стефан Живојиновиќ неодамна објасни како неговата совршена девојка треба да изгледа, а сега го изненади женскиот пол. Тој објави фотографија на Инстаграм, на која има само пешкир, а во прв план е горниот дел од неговото тело. Иако …

Повеќе