Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) Секси моделот Кендал Џенер нападната затоа што носела….

Моделот Кендал Џенр стана мета на напади и жестоки критики поради своето учество на ревија во кое беше облечена со плишаное палто. Учеството на ѕвездената убавица не остана скриено од будното окод на конзервативците кои веднаш посочија дека облеката е изработена од природна кожа. Ова предизвика вистинска дебата на социјалните …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Најдобрите фото-бомби, на кои изненадно се појавуваат и ѕвезди

Фото-бомбите се посебен вид на уметност што некои луѓе ги обожаваат, иако во крајна линија ја расипуваат целата слика. И можеби тие го прават спротивното. Колку и да е чудна и забавнa во принцип, изненадна појава во нечија друга слика станува се поинтересно кога ќе се случи со некоја славна …

Повеќе

(ВИДЕО+ФОТО) Светот тагува за Долорес О’Риордан: Дали сексуалното вознемирување, анорексијата и биполарното растројство ја доведе до самоубиство?

Вокалистката на Кранберис Долорес О’о’Риордан неочекувано почина на 46 години во хотел. Причината била потврдена од нејзиниот публицист. Ирската рок-ѕвезда која до неодамна пееше во групата Д.А.Р.К, престојуваше во Лондон додека ги снимала следните песни. Нејзиниот публицист одби да ги коментира причините за нејзината смрт. Тој само рече дека е …

Повеќе

Цеца со години нема влезено на ова место, таму ја доживеа најголемата болка и траума

Поминаа точно 18 години откако беше ликвидиран Аркан, а Цеца остана вдовица. Жељко Ражнатовиќ го загуби животот во хотелот Интерконтинентал, а во истиот тој хотел тој и Цеца кажаа ДА. Цеца 18. години нема влезено во тој хотел.

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА 18+) Ако ги видите овие атрактивни слики на феменката Ангелина, која го нападна чешкиот претседател, ќе посакате да сте на негово место!

Украинската активистка на движењето “Фемен”, која во петокот се нафрли врз чешкиот претседател Милош Земан, доби условна казна и беше екстрадирана од земјата, објавија чешки медиуми. Судот во Прага ја осуди Ангелина Диаш на три месеци затвор условно и есктрадирање од земјата. Според првите тврдења, таа можела да добие и …

Повеќе

Ќерката на Аркан пристигна на гробот на својот татко, а со нејзината изјава ги налути Цеца и децата

Денеска се навршуваат 18 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а на неговиот вечен дом дојдоа неговите сопруга и деца Вељко и Анастасија и останати членови, пријатели и соработници. Денеска се навршуваат 18 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а на неговиот вечен дом дојдоа неговите сопруга и …

Повеќе

(ВИДЕО) Бритни Спирс ги загреа страстите на обожавателите – демонстрира брилијатна сексуална форми

Пејачката Бритни Спирс често ги израдува своите милиони следбеници на Instagram со кратки модни дефилеа. Таа прикажува како се облекува во разни фустани, но овој пат забрзано тоа го прави пред камера. Во оваа пригода русокосата убавица исто така сака ја покаже својата завидна фигура. Овој пат изведувачката на Baby …

Повеќе

Лукас ја прозва Соња: Карлеуша му викаше да престане, а тој со една реченица ја замолкна

Аца Лукас познат е по тоа што тешко некој може да го замолчи и смири кога ќе науми нешто да каже или да направи, што се покажа и во новата емисија на Гранд емитувана во саботата, кога Јелена Карлеуша се обидела да го смири. Се почнало кога еден натпреварувач ја …

Повеќе

Ќерката на Балашевиќ ја брани Лепа Брена

Лепа Брена крена прашина со документарно-биографскиот филм „Години на Слаткиот грев“, кој се однесува на десетте години од почетокот на нејзината експлозивна кариера. Многумина позитивно, но и негативно го коментираат филмот, а најгласно се коментира на социјалните мрежи. Во одбрана на Брена застана ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ, Беба. Таа е …

Повеќе

Благица Павловска: Најпосле по третпат ми се погоди, секое утро му пеам ‘Не можам, душо, не можам без тебе’

Македонската фолк-пејачка Благица Павловска повторно е заљубена и ужива во љубовта. На малкумина им е познато дека таа стапи во брак по трет пат, но овој пат признава дека конечно е среќна. „Доста ми е од сите разочараувања кои ги имав до сега, жената треба да има маж покрај себе …

Повеќе