Авто Мото

Дома Авто Мото

По 12 години пауза: Јагуар се враќа во автомобилискиот спорт

Британската компанија за производство на автомобили Јагуар планира да се врати во...

Почина екс Ф1 возач по катастрофа на Индикар (ВИДЕО)

Поранешниот Формула 1 пилот Џастин Вилсон им подлегна на повредите, откако доживеа...

Синот на Шумахер деветти на дебито на легендарната патека Нирбургринг

Мик Шумахер, 16-годишниот син на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер, го освои...

Возач во Индикар доживеа страотна несреќа и остана неповреден (ВИДЕО)

Возачот кој се натпреварува во Индикар, Рајан Брискоу, доживеа страотна несреќа за...

Талентиран возач остана без двете нозе (Видео)

Младиот 17-годишен Били Монгер во неделата доживеа несреќа на патеката, која ќе...

На осумгодишниот Петар му нема рамен во „картинг“ (ВИДЕО)

Осумгодишниот Петар Богатиновски го освои првото место на картинг шампионатот во Србија....

Иџе тргнува од седмото место во Монца

Македонскиот автомобилист заврши на седмото место во квалификациите во Италија, остварувајќи време...

Жесток судир во Индикар при брзина од 321,8 км/ч! (ВИДЕО)

Сѐ се случуваше молскавично кога на патекат Фајрстон 600, Дејли Конор ја...

Крушата под круша паѓа: Синот на Шумахер почна со голема победа

Мик Шумахер, синот на легендарниот Михаел, дебитира со победа во италијанската автомобилиска...

Во Македонија ќе се склопуваат возилата на Џејмс Бонд?!

Република Македонија ја има доставено најдобрата понуда за изградба на нова фабрика...

Следете не :

0FansLike
87FollowersFollow
- Advertisement -

Најнови Вести