Видео

ТРИК: Зголемете ја температурата во станот за 5 степени!

Еве еден одличен трик за престојните зимски денови. Со овој трик ќе заштедите електрична енергија, а станот ќе ви биде значително потопол. Имено, доколку го направите ова температурата во станот ќе биде повисока од 3 до 5 степени. Но, само ако успеете да одолеете на една ситница. Ако имате доста …

Повеќе

(ВИДЕО) Како од филм: Пациент испаднал од амбулантно возило и починал

Еден пациент загинал кога испаднал од возило на Брза помош во населбата Џеп кај Владичин Хан. Несреќата се случила синоќа околу 21 часот на магистралниот пат Врање-Лесковац. До трагедијата дошло кога возилото на Брза помош тргнало да претекнува камион, но во тој момент му наишол автомобил од спротивниот правец. Со …

Повеќе

Фантастична глетка помеѓу 13-ти и 14-ти декември: Метеорски дожд „Геминид“

Годишниот метеорски дожд „Геминид“ е една од најспектакуларните глетки, а оваа година се очекува да биде најдобра досега. Вечерва, помеѓу 13-ти и 14-ти декември, сѐ што треба да направите е да погледнете нагоре и да уживате во неверојатното „светлечко шоу“ кое ќе го искуси цел свет. Според НАСА, метеорскиот дожд …

Повеќе

(ВИДЕО) Кога ќе видите што прави ова девојче покрај огромни кучиња ќе останете без здив!

Германските овчари имаат репутација на послушни и заштитнички кучиња, но знаат и како да ги забавуваат вашите деца. Кога ќе го видите ова девојче покрај 14 огромни кучиња, малку ќе се загрижите, но… Не ви откриваме повеќе, погледнете го видеото:  

Повеќе

(ВИДЕО) Дали има проституција на македонската естрада?

“Има ли проституција на македонската естрада” беше прашањето кое Канал 5 го постави за својот централен дневник. На ред доаѓа таа фамозна и профи напумпана дилема, се појавува извесна фолк пејачка Сани (која симпатично потклекнува на скоро секој одговор), по пар загревачки прашања (што е постаро, гласот или сликонот?) водителот …

Повеќе

Грешка што скоро сите ја правиме со новогодишната елка, а може да е опасна по живот

Незгодите кои се случуваат во текот на новогодишните празници може да ви ја упропастат забавата и уживањето. Пожарникарите секоја година предупредуваат дека многу несреќи се случуваат кога ќе ја занемариме новогодишната декорација. Како и нејзината правилна употреба, а еден од главните причинители на пожар може да биде токму елката. Дали …

Повеќе

10 Најдобри музички видеа за 2017 година

2017 Година е пред крај, а ја одбележаа многу музички хитови кои ќе продолжат да се слушаат и во следниве неколку години. Покрај самите песни, можевме да бидеме сведоци и на доста интересни, провокативни музички видеа. Тејлор Свифт, Кендрик Ламар и Џеј-Зи се само некои од уметниците кои се најдоа …

Повеќе

Зеде челична жица и ја избриша шофершајбната на автомобилот – кога ќе видите зошто и вие ќе го направите тоа

Возењето на дождливо време и лоши временски услови се доволно лоши, па ако периодично не ја чистите шофершајбната, тоа може да предизвика дополнителни проблеми. Овој супер-едноставен трик ќе ви овозможи сигурност на вас и на патниците, бидејќи ќе имате беспрекорно чисто стакло и одлична видливост од вашиот автомобил. Се што …

Повеќе