Регион

Анастасија Ражнатовиќ открива како ги избира момчињата и што би променила на себе

Ќерката на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ, се најде во британското издание на престижното модно списание „Вог“ (Vogue) и последните години е сè повеќе присутна во медиумите и сè почесто ја гледаме во разни кампањи поради што полека но сигурно иде по стапките на мајка ѝ и станува една од …

Повеќе

Бабата на Дарко Лазиќ, Милка, тврди дека Ана Севиќ го оставила без динар

Ана Севиќ го оставила Дарко без динар, така барем тврди баба му Милка. – Дарко ѝ беше добар додека можеше да ги троши неговите пари, а поради неа сега нема ни динар. Сè му потроши. Станот во кој живеат го плати 300.000 евра. Е, кога тоа не умееше да го …

Повеќе

Четириесет години од првата „Жикина династија“

Филмот во дури десет продолженија, познат како „Жикина династија“, пред неполн месец одбележа 40 години од премиерата на првиот дел, „Луде године“. Последниот филм, пак, е снимен 1992 година. Режисер на сите десет филмови е Зоран Чалиќ, кој починал пред две години на 83-годишна возраст, а сценарист е Јован Марковиќ. …

Повеќе

Дадо Полумента ја повреди раката со петарда

Српскиот пејач Дадо Полумента си ја повредил раката при фрлање петарда. По ова објавил фотографија од повредената рака и на сите им порачал да не фрлаат петарди. „Со оваа фотографија, сакам да апелирам до сите луѓе кои сакаат да фрлаат петарди, а посебно до децата. Петардите веќе не се како …

Повеќе

Саша Поповиќ ја поддржа Карлеуша на настапот за Нова година

Саша Поповиќ и неговата сопруга Сузана Јовановиќ го прославија дочекот на 2018 година со хитовите на Јелена Карлеуша, која во центарот на Белград направи вистински спектакл. Саша и Сузана стигнаа во клубот еден час пред Јелена да почна да пее и со неколку пријатели се сместија во сепарето. По првите …

Повеќе

Драгана Мирковиќ го фатила бидермаерот на свадбата на Брена

Брена и Боба Живојиновиќ се венчале пред 26 години во хотелот „Интерконтинентал“ во Белград. Свадбата чинела 50.000 марки, а биле поканети 600 гости. Меѓу нив и фолк-пејачката Драгана Мирковиќ, која го фатила бидермаерот. Веднаш откако матичарот ги венчал Брена и Боба, пејачката го фрлила бидермаерот, кој паднал директно во рацете …

Повеќе

Дачиќ се пофали дека имал секс на 15 години

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, за новогодишните празници гостуваше во емисијата на Огњен Амиџиќ, „Амиџи шоу“. Во играта „Одговарај или пиј“, Огњен го прашал Дачиќ за неговото прво сексуално искуство. На изненадување на водителот, но и на публиката , тој без размислување одговорил. „Па, имав 15 години, …

Повеќе

Се породи Ирена од „48 часа свадба“

Српската водителка Ирена Спасиќ-Стојановиќ, позната како прва водителка на емисијата „48 часа свадба“, се породила на 31 декември напладне во Белград. Таа родила син, а името на бебето го одбрала постарата ќерка Нера. До самиот крај од бременоста Ирена работела во телевизијата „Хепи“, каде што е уредник на забавната програма. …

Повеќе

Само болката на семејството на Тоше е поголема од мојата

Поранешната менаџерка на Тоше Проески, Љиљана Петровиќ, во интервју за босанскиот магазин „Азра“, првпат зборува за животот по смртта на Тоше. Таа демантира дека има фејсбук-профил и не знае кој се претставува во нејзино име пред нејзините поранешни соработници и кој комуницира со медиумите наместо неа. „Пред десетина години реков …

Повеќе

Туморот е намален, Оливер е добро

Хрватскиот пејач Оливер Драгоевиќ празничните денови ги минува дома со семејството и се чувствува многу подобро. „Оливер е добар. Хемотерапијата е завршена, а набргу ќе почне со имунотерапија. Лекувањето е успешно, туморот е намален“, рекла неговата сопруга Весна за хрватскиот портал „24 сата“. Оливер излезе од болница пред Божик, а …

Повеќе