Македонија

Дома Македонија

Димитров во официјална посета на Косово

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска и утре, ќе престојува во официјална посета на Република Косово. Покрај средбата со првиот заменик премиер...

Народен собир посветен на Св. маченица Недела

Во скопското село Горна Матка во манастирскиот комплекс Свети Спас и Марков град, односно Света Недела, денеска ќе се одржи Народен собир посветен на...

Денес е Св. великомаченица Недела

Денеска е Св. великомаченица Недела. Света Недела (името е превод на грчкото Кириакиа) се роди во Мала Азија и живееше за време на...

Спасовски ќе се сретне со црногорскиот колега Нухоџиќ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Охрид ќе оствари работна средба со Мевљудин Нухоџиќ, министер за внатрешни работи на Црна Гора. ...

Гинекологот на чија маса почина Кадиева, бил матичен и на Савиќ?

Матичен гинеколог на починатата 31-годишната родилка Елизабета Савиќ од Гевгелија е гинекологот кој ја породувал родилката Маја Кадиева, која почина за време на царски...

Заев: Компромис за стратешките цели нема, амнестија директна или индиректна нема

Преговорите меѓу лидерите на политичките партии околу прашањето за референдумот и формирањето на Државната изборна комисија (ДИК) продолжуваат во недела навечер или понеделник наутро,...

Мицкоски: Европските вредности да ги почитуваме, но не само декларативно

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по завршувањето на денешната лидерска средба во скратен состав изјави оти на неа се разговарало за теми...

Собранието ја усвои Декларацијата за НАТО

Собранието денеска ја прифати Декларацијата за НАТО со 67 гласа „за„ и нут еден против. Документиот едногласно беше прифатен и од сите пратенички групи....

Лидерска средба во клубот на пратениците- ќе се постигне ли договор...

Лидерската средба заврши, договор нема. По 4 часа лидерите се договорија повторно да се сретнат во недела или понеделник. Што се договорило денеска...

Распит на осомничените за свирепото убиство на Никола Саздовски

Двајцата осомничени повторно се бранеа со молчење пред јавниот обвинител за убиството на 21г Никола Саздовски. Во обвинителството откако делото беше преквалификувано од Насилство,...

Следете не :

0FansLike
87FollowersFollow
- Advertisement -

Најнови Вести