Црна хроника

Бидете ни пријатели

8,736ФановиКликни ме
70СледбенициНе следат

Музика

Младиот и талентиран DJ BAZZ од Штип ја издаде својата прва трака и потпиша...

Убаво е кога под Македонскo небо се создаваат нови музички имиња, кои можеби ќе се вивнат до ѕвезденото небо запишувајќи се во...

Пол Мекартни во правна битка за правата на песните на „Битлси“

Британскиот музичар Пол Мекартни поднесе тужба против музичкиот издавач „Сони/АТВ“ за да ги врати правата на некои од најпознатите песни на некогашниот...

Видео: 7 годишно девојче ја има најслатката имитација на Тејлор Свифт

На талент шоуто „Твоето лице звучи познато“ кое се одржува на Филипините најголемо внимание привлече 7 годишната Хиа Вигор која ги воодушеви...

Мода и убавина