OnePlus 5T претставен во нова Lava Red боја!

OnePlus 5T е еден од најдобрите телефони кои може да ги купите по цена од 500 долари, а сега доаѓа и во нова црвена боја, наречена Lava Red…
OnePlus 5T претставен во нова Lava Red боја!

На почеток, OnePlus ќе ја претстави новата Lava Red верзија во Индија. Сеуште не се знае дали ќе пристигне и на другите места од светот.

Покрај промената во бојата, останатите спецификации на уредот се исти. Lava Red верзијата ќе биде достапна со премиум OnePlus 5T моделот, кој доаѓа со 8GB RAM и 128GB меморија. Цената ќе остане иста, 560 долари.

Исто така прочитајте

Samsung претстави речиси завршен смартофон на виткање со 7.3 инчен дисплеј на CES!

Веќе подолго слушаме за смартфонот на виткање на Samsung, а компанијата кончено реши да претстави …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *