Мелани Ѓоргиева го нокаутираше нашиот најдобар ММА борец Дејан Стефаноски

Дејан Стефаноски не беше имун пред убавината на најубаватаа Виничанка, Мелани Георгиева за прв пат беше нокаутиран и покрај бруталните припреми за М1 глобал во Сенкт Петерзбург Русија, каде за прв пат од Македонија и Балканот ке настапува борец во Русија која гласи за една од најаките организацији во светот пред УФЦ.

Исто така прочитајте

Комплетирани четвртфиналните парови на СП за ракометарки

Репрезентацијата на Холандија e последната која обезбеди пласман во четвртфиналето на СП за ракомететарки што …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *