Живот и Стил

Дома Живот и Стил

Гитарата на Боб Дилан продадена за половина милион долари

Легендарната гитара на Боб Дилан „Fender Telecaster“ од 1965 година продадена е за 495.000 долари на аукција посветена на „иконите на музиката“,...

Келнерка го обвини Раиконен за сексуално злоставување

Пилотото на Ф1 тимот Ферари, Кими Раиконе,н е обвинет за сексуално вознемирување, засега од неименувана келнерка. Жртвата го пријавила финскиот возач за сексуално...

Втор развод на Борис Бекер

По девет години брак, германската тениска легенда, Борис Бекер, се раздели со својата сопруга, 41-годишната Лили Бекер. После 13 години врска и девет...

Секс скандал: Осум фудбалери на Мексико се забавувале со 30 проститутки

Секс скандал ја тресе фудбалската репрезентација на Мексико во пресрет на Мундијалот во Русија, откако тамошните медиуми открија дека осум репрезентативци се забавувале...

Петто дете за Роналдо, Џорџина е пак бремена

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо најверојатно по петти пат ќе стане татко. Имено, неговата свршеничка Георгина Родригез, со која има ќерка Алена Мартина,...

Жена од Саудиска Арабија возеше Формила 1 болид (видео)

Откако во неделата стапи на сила законот со кои властите во Саудиска Арабија дозволија жените да возат, Асел Ал-Хамад стана првата жена која...

„Еye Cue“ со „Lost and found“ ќе ја претставуваат Македонија на...

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров,...

Канадската тенисерка Ежени Бушар позираше за ,,Спортс илустрејтид“(фото)

Американскиот спортски магазин „Спортс илустрејтид“, предизвика ,,земјотрес“ со новата сесија фотографии во костими за капење, со славни спортистки. На насловната и внтарешните...

Селма од песната на ,,Бијело дугме“ има 89 години и живее...

Селма од познатиот хит на југословенската група „Бијело дугме“, постои и таа живее во Загреб . Деновиве некогашниот пејач на групата , Жељко...

Моќна маска од две состојки која го брише уморот од лицето

Лимонот е одличен сојузник кога женската убавина е во прашање. Состојките од маската кои ќе ги прочитате во продолжение се одлична комбинација во борбата против...

Следете не :

0FansLike
87FollowersFollow
- Advertisement -

Најнови Вести