Најнови вести

Рецепт

Предлог-рецепти со Битолски путер за совршен семеен неделен ручек

Вечната дилема на секое семејство во недела е што да се подготви за вкусен неделен ручек кога секој член од фамилијата е дома. Често се случува размислувањето, дискусијата, планирањето на оброкот, па и готвењето, да бидат понапорни отколку што е потребно. Поради тоа, доколку не знаете што да зготвите за …

Повеќе

Мусака со компири

Состојки : 500 г мешано мелено месо 100 м масло за готвење 1 главица кромид 4-5 поголеми парчиња компири ½ л млеко 3 јајца малку сол, црн пипер, црвен пипер Подготовка : 1.Месото се пржи во подлабоко тавче со 100 грама зејтин и претходно ситно исечкан и пропржен кромид. При крај се додава сол, бибер и црвена …

Повеќе

Брз и сочен сладолед од праски

Сезоната на сочни праски е сеуште тука, па да го искористиме секој ден уживајќи во оваа превкусна овошка. Од неа направете сладолед на брз начин, а во вкусот сами ќе се уверите. Намирници – 3 зрели праски, 2 лажици сок од лимон, 1 филџан шеќер, 2 филџана кисела павлака. Подготовка …

Повеќе

Која е тајната на совршените домашни колачиња и кифли?

Битолскиот путер е најновиот производ од Бимилк што ги воодушевува сите сладокусци и љубители на вистинскиот вкус на путерот. Битолскиот свеж путер е создаден од најквалитетни суровини. Неговиот совршен мирис и вкус им дава нов живот на сендвичите, на колачите и на омилените јадења. Тој е вистинскиот сојузник во кулинарската …

Повеќе

Тирамису со малини – колач кој веднаш го подигнува расположението

Најпопуларниот италијански колач тирамису потекнува од Сиена, се препоставува дека бил првпат создаден во 17 век во чест на Козимо ди Медичи, а популарноста ја добил за веме на Првата светска војна. Самиот збор тирамису во италијанскиот речник се појавува дури во 1980 година. Зборот тирамису доаѓа од венецијанскиот дијалект …

Повеќе

Потпечени кремасти макарони со пилешко месо

Ги сакаме тестенините и ги сакаме сите вкусни рецепти со нив, а особено кога се потпечени и крцкави, и кога кашкавалот е растопен врз нив. Пробајте го овој неодолив рецепт кој се приготвува со пилешко месо. Намирници – 200 грама макарони, 450 грама пилешко бело месо (без коски), 1 пиперка …

Повеќе

Хит рецепт по кој „побудале“ светот – Јајца во облаци

Ако сте активни на социјалните мрежи, тогаш сигурно сте забележале фотографии на печени јајца какви до сега не сте виделе. На сите ни се познати варените јајца, кајганата, јајцата „на око“…, но сте пробале ли јајца во облаци? Овој рецепт „го побудале“ Интернетот и сега сите сакаат да ги пробаат. …

Повеќе

Австриска торта од сирење

Пробајте го специјалитетот од австриската традиционална кујна. За да го подготвите овој вкусен десерт од состојки потребни се – 2 јајца, 150 грама шеќер, 90 грама путер, 300 грама меко сирење, 60 грама мелени бадеми, 2 лажици гриз, 1 лимон, 60 грама суво грозје, шеќер во прав. Подготовка Пенесто изматете …

Повеќе

3 поинакви рецепти со спанаќ што ќе ве освојат „од прва“

Го сакате спанаќот, но би сакале да пробате нешто поинакво од познатиот рецепт со ориз и јајца. Пробајте ги овие лесни специјалитети кои немаат калории, а изобилуваат од здрави состојки. Спанаќот изобилува со голем број хранливи фито-материи, кои го одржуваат доброто здравје и спречуваат развој на многу болести. Овој зеленчук …

Повеќе

Од скршените велигденски јајца – преслатки ордевери

Со малку фантазија од јајцата кои се скршиле може да направите интересни пиленца, глувчиња или зајчиња. За слатки велигденски пиленца потребно ви е – варени јајца, мајонез, морков, неколку маслинки, листови од зелена салата за деорација. Сварените јајца (чија луспа напукнала при варењето и сега веќе не се во „игра“ …

Повеќе