Патување

Дома Патување

Патување низ Естонија (фото)

Со песочни плажи, колоритна архитектура, живописни пејсажи и богат културен и лингвистички диверзитет помеѓу населиние од 1,3 милиони жители, Естонија станува една од најпривлечните...

“Леобо“ – луксузна магија во африканската дивина

Лоцирано во јужноафриканскиот регион Ватерберг, „Леобо“ е се освен обично одморалиште. Овој приватен ресорт може да се изнајми само за посебни пригоди, а оние...

Топ 10 европски острови кои се најубави во лето

Континенталниот одмор многу се разликува од оној на островите, затоа што секој од нив, посебно во нашата прекрасна шарена Европа, која е богата со...

Престојувајте во Занзибар!

Постевен во излориран сјај на југозападниот брег на островот, на 32 хектари, престојот во Занзибар е остварување на соништата на Султанот. Се наоѓа на 55...

Хрватска – Земја со илјада острови

Фантастична локација за вашиот годишен одмор, Хрватска и нејзините убави острови се рај за туристи… Некои од хрватските острови се познати како рај за...

Cap Rocat, Мајорка – хотелот со многу раскош и шпански дух...

Се наоѓа на Мајорка, а ќе Ви го овозможи најубавиот одмор во Вашиот живот… Ова неверојатно издание, кое овозможува импозантен поглед кон морето, на...

Најпосетените музеи во светот

Се сеќавате ли кога последен пат сте биле во музеј ??? Се надеваме дека следниве неверојатни цифри ќе Ве поттикнат да посетите некој музеј во...

Следете не :

0FansLike
78FollowersFollow
- Advertisement -

Најнови Вести