Мода и Убавина

Дамите со изграден стил веќе носат вакви штосни комбинации

Ултра модерен е тексасот во секоја сезона, секоја година. Но, овој пат дозволено е да се комбинираат две нијанси на различен текас. Тексас на тексас е најштосната комбинација со која може да ја испратите зимата. Фотките кои ги одвоивме за вас ќе ви ги отворат очите, че ве потсетат што …

Повеќе

(ФОТО) Македонска убавина: Маријана Станојковска со нова фотосесија како поддршка за ракометарите

Пишувавме за македонската убавина во Загреб, но ја имаме и тука, во Скопје, Македонија.Манекенката и водителка Маријана Станојковска на социјалните мрежи се пофали со нова фотосесија.На својот профил на Инстаграм таа постави неколку фотографии во кои изгледа божествено…Облечена во црвен фустан во кој изгледа како сирена, како да сакаше со …

Повеќе

(ФОТО) Топ 5. модели на панталони за 2018: Практични, за секоја пригода!

Апсолутни хитови на сезонатаПанталоните се парче во гардеробата кој е одлично за сите пригоди. Во нив, повеќето жени се чувствуваат комотни, удобно и прекрасно во својата кожа. Ако изберете добри панталони, можете да ги носите во разни пригоди – од неформални прошетки, но и во многу елегентни ситуации. Добар избор …

Повеќе

(ФОТО) 6. навики на жените кои секогаш изгледаат гламурозно

Откријте ги нивните тајниБунди од лажно крзно и свтликави чевли можеби изгледаат раскошно, но, да се биде гламурозен значи многу повеќе од следење на последните трендови.Ги проучивме навиките на неколку жени кои секогаш зрачат со гламур и откривме што ги разликува од останатите: Сакаат драма There is no such thing …

Повеќе

(ФОТО) Со најновата фотографија во минијатурно бикини Софија Вергара сите ги оставила без зборови

Со сопругот Џо Манганиело, колумбиската убавица ужива на островот Ла Палма. А, дека одморот и тоа како и годи, покажала со фотографија на која позира во бикини со принт на леопард. Ниту уживањето во тамошните деликатеси не и наштетило на нејзината совршена линија…Со објавувањето на последната фотографија на Инстаграм Колумбиската …

Повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Холивудските убавици блеснале на престижното доделувње награди – Critic’s Choice

Изданија од црвениот тепих на наградата Critic’s Choice (Избор на критиката)…Златните глобуси се зад нас, а филмските награди Critic’s Choice биле нова пригода за покажување на славните на црвениот тепих. И’, додека доделувањето на Златни глобуси го одбележале изданијата во црно, на холивудските убавици,наградите Critic’s Choice ќе останат забележани по …

Повеќе

(ФОТО) Некогашната најплатена манекенка попозната по прекарот „Тело“ на 54. години се соблекла за списание

Австралијанката во јуни 2017. година се иселила од вилата во Мајами во која живеела со сопругот, бизнисменот Џефери Софер, а се шушкало дека тој ја измамува. Ела за него се омажила во 2013. година на плажа на Фиџи во присуство на 15. луѓе… Ела овој месец, на 54. години, позирала …

Повеќе

Инстаграм профилите се полни со фотки од овој мек, пријатен и најтрендовски капут оваа зима!

Хаштаг со зборот “Teddy” станува неизбежен на социјалните мрежи на блогерките и вљубеничките во модата ширум светот. Овој капут е дефинитивно најпопуларното парче гардероба во оваа есен и зима, што го потврдува Instagram, кој е преплавен со модни фотографии на кои може да се забележи мекиот Тeddy капут. И навистина, …

Повеќе

(ВИДЕО+ФОТО) Викторија Бекам дневно троши 1.400 евра за убавина

Некогашната пејачка на поп групата „Спајс грлс“, а денес успешна дизајнерка и модна икона, Викторија Бекам, со годините изгледа се’ подобро. Многумина се прашуваат како тоа и успева, а таа сега отворено раскажала колку козметички производни користи, дневно, а цената на вкупниот број скапоцени кремички изнесува околу 1.400 евра.Во својот …

Повеќе

(ФОТО) H&M ја збеснал јавноста поради маичка со навредлив натпис: Соработка им откажале многу познати личности

Шведскиот H&M успеал да ја збесне јавноста на социјалните мрежи поради маичка наменета на момчињата која одлулиле да ја повлечат од продажба со огромно јавно извинување.Популарниот р&б пејач The Weeknd, на својот профил на Твитер се огласил по повод расно навредливите фотографии со маички наменети на децата кои осимнале во …

Повеќе