Љубов и Секс

(ФОТО) Осуден на седум години: Ја натерал девојката гола да шета по град бидејќи се допишувала со други

Откако својата девојка, пред точно две години, ја присилил да шета гола по Харлем, бидејќи, наводно, се допишувала со други мажи, 26. годишниот Џејсон Мело е осуден на максимална затворска казна во траење од седум години.„Начинот на кој Мело ги гледа жените им припаѓа на темните времиња, за него жените …

Повеќе

Квалитетот на вашата врска лежи во ова прашање…

Ако некогаш сакате да знаете колку е добра вашата врска со партнерот или со партнерката, поставете си го себе прашањето: Колку често се смееме заедно? Според некои истражувања, двојките што често се смеат заедно имаат поквалитетна врска. Истражувачите правеле истражување врз 71 двојка, а тие притоа раскажувале како се сретнале …

Повеќе

Шест малку чудни совети за брак

Кога двојките се венчаваат се надеваат дека ќе останат заедно се додека смртта не ги раздели. Но статистиката вели дека 50 отсто од брачните двојки се разведуваат. Како да останете поврзани, да ја одржите својата љубов и преживеете се што животот носи со себе? Следните совети се невообиачени и изгледаат …

Повеќе

Најлуди секс рекорди: Некои се навистина откачени

Некои од овие рекорди се навистина необични, додека други ги тестираат сите граници…Ако некогаш сте минале часови во секс -сеанса, сте се свртеле кон партнерката и во неверување сте коментирале колку сето тоа траело чувствувајќи се навистина посебно, овие рекорди ќе ве вратат во вистинска перспектива откривајќи верност, опсесија или …

Повеќе

Дајте му втора шанса, ако првиот секс не е добар

Жени, дознајте зошто мажите понекогаш потфрлуваат и затоа не осудувајте ги веднаш. Сепак, за сексот не постои онаа добро познатата- нема втора шанса за прв впечаток. Машкиот лош мозок Мажите сакаат да остават силен прв впечаток, посебно кога сексот е во прашање. Но, во сексот важна улога игра психологијата, па …

Повеќе

Бакнување и секс наместо теретана: Колку калории ќе потрошите?

Сексот и активностите кои му претходат се многу добри за вашето здравје…Здрав сексуален живот е добар за вашата врска, но врската не е единствената работа која профитира. Сексот и активностите кои му претходат се многу добри за вашето здравје, а иако можеби не можат во потполност да заменат одење во …

Повеќе

Сепак има забранети нешта во креветот: Никогаш не ги правете овие шест работи

Спалната соба може и’ треба да биде место на слобода и уживање во љубовните авантури, но сепак има некои работи кои не треба да се зборуваат или прават.Критикување на партнерот – ништо не може да го уништи моментот како критика за сексот. Ако тој прави нешто што неа не и …

Повеќе

Што се’ и колку делува за менување на должината и обемот на машкиот полов орган…

Помислата дека половиот орган би можел да му се намали е ноќен кошмар за секој маж. Но, понекогаш и’ тоа се случува, а стручњаците објаснуваат кога, како и зошто – и треба ли да има загриженост?Ладното на пенисот делува така што го намалува, било да станува збор за изложеност на …

Повеќе

(ФОТО) Можете ли да им верувате? Тие не сакале секс пред брак!

Иако тоа звучи нереално, некои ѕвезди апстинирале пред да им кажат „Да“ на своите партнери. Од друга страна, некои кои имале сексуални односи, одлучиле партнерите „да чекаат“… Мараја КериАпстинирала со бившиот свршеник Џејмс Пакер, а тоа го направила и со бившиот сопруг Ник Канон.„Ник и јас веруваме во исти работи …

Повеќе

(ФОТО) Во продажба паметен кондом: Мерење на сите аспекти на спалната соба

Многу технологии се спакувани во овој уред и тој ќе ги мери речиси сите аспекти во спалната соба…Британската компанија го промовира првиот паметен кондом i.Con -новиот секс-уред кој ги мери сите аспекти на сексуалниот чин, па дури открива и полови болести. Првиот паметен кондом веќе е во продажба. Целта на …

Повеќе