Најнови вести

LIFESTYLE

Денес имав ужасен ден и многу ми недостасуваше мајка ми…

Мислам дека слободно можам да кажам дека постојано ми недостасува мајка ми. Без оглед на тоа дали работите во мојот живот се добри, лоши или грди, обично не ми треба ништо повеќе од копнежот да ја прегрнам личноста која ми беше се на светот, личноста која толку многу ми недостасува. …

Повеќе

Лила фатена на дело – краде туѓ стил (фото)

Профилот на водителката Лила Стојановска на Инстаграм е полн со фотографии од убави дестинации, ресторани и модни комбинации, на лик на познатите светски модни блогерки. Но ако добро ги разгледате фотографии ќе забележите дека во стилот на облекување и начинот на позирање многу потсетува на најпознатата српска модна блогерка Зорана …

Повеќе

Најубавите за најдобриот: Супер моделите од 90-те повторно заедно на ревија за Версаче

Вчера во Милано се одржа ревија на Донатела Версаче која беше посветена на нејзиниот брат, легендата на модниот дизајн, Џани Версаче. Ревија беше врвно доживување, но кулминацијата беше на крајот кога на писта Донатела се појави заедно со супер моделите од 90-те, Наоми Кембел, Синди Крафорд, Клаудија Шифер, Карла Бруни …

Повеќе

Десет особини на убавите жени

Жените често запаѓаат во очај поради убавината, држат строги диети и се подложуваат на пластична хирургија. Но, кога станува збор за убавината не е се во физичкиот изглед. Луѓето кои на прв поглед изледаат убаво можат да ви станат сосема грди кога малку подобро ќе ги запознаете, додека некои личности …

Повеќе

Модни трендови кои ќе владеат следните месеци

Промената на секоја сезона е прекрасна, бидејќи секогаш носи нешто ново, а по жешкото лето, студената есен е добредојдена. Посебно затоа што и модната разновидност во есен е повеќе од очекувана. Се комбинираат разновидни парчиња облека кои го збогатуваат вкупниот изглед. Оваа есен ќе се носат реси, темни цветни дезени, …

Повеќе

Кратка и поучна приказна: Какви денови постојат?

Внуката ја прашала својата баба: „Какви денови постојат во животот?“ Бабата и одговорила: „Ако зборуваме искрено, тогаш постојат само три денови во животот, а тоа се: Добри денови Прекрасни денови Фантастични денови.“ Внуката ја погледнала и ја прашала: „А од кого зависи каков ќе биде денот?“ Бабата се замислила, молчела …

Повеќе

За девојката која има чувство дека се дави во хаосот на животот…

Има денови кога таа се чувствува како измамник. Има чувство дека нејзината насмевка е премногу исфорсирана и дека нејзината кожа е претесна. Таа има чувство дека никогаш нема да направи нешто од себеси. Нејзиниот страв од неуспех ја следи во чекор, а таа се двоуми на секоја крстосница. Овој страв …

Повеќе

Розовиот фустан на Меланија предизвика бес во јавноста

Меланија Трамп, сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп го имаше првиот говор во Обединетите нации, а за овој важен настан одбра гламурозна комбинација. Таа носеше креација на шпанската марка „Делпозо“, однсоно фустан-палто во розова боја. Некогашната манекенка изгледаше прекрасно во креацијата која имаше волуменизирана ракави и колан кој ја нагласуваше …

Повеќе

П.С. Не заборавајте да му кажете на вашиот татко дека го сакате!

Се разбудив чувствувајќи се слаба, немоќна и незаинтересирана за да го започнам денот. Делумната причина за ова е фактот што речиси и не спиев претходната вечер и не ми се веруваше дека веќе е понеделник. Полека станав од креветот и отидов до тоалетот. Неколку минути се гледав во огледало и …

Повеќе

За девојката на која ѝ се потребни одговори…

Еве го прашањето кое може да ја преврти целата работа со нас: „Што сме ние? Што сакаш ти од ова?“ Во секоја врска има еден кој сака повеќе и кој има повеќе чувства. Ние сега сме во една чудна фаза кога не сме пријатели, ама не сме ни во врска. …

Повеќе