Дома Authors Posts by Slavco Cipusev

Slavco Cipusev

121 POSTS 0 COMMENTS

Доби покана за суд од обвинителството, затоа што го крена Македонското...

Еден од учесниците во кревањето на знамето на празниот јарбол во Битола што се случи пред неколку недели, денеска доби покана за суд во...

Бошњаковски и Забрчанец им забранија на фоторепортерите да си ја вршат...

Лидерската средба започна со засилени мерки на безбедност со присуство на невообичаено многу полиција. Првпат во 27 години на фоторепортериите им беше забрането да си...

ВМРО-ДПМНЕ го напушти состанокот во Клубот на пратениците

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по нешто повеќе од еден час присуство, ја напушти лидерската средба која се одржува во Клубот на пратениците. Во...

АНТИКА И СРЕДЕН ВЕК: Македонците не се од вчера, па некој...

Според проф. д-р Милан Бошкоски од Институтот за национална историја во Скопје, македонското античко, историско, културно и етничко наследство, во однос на континуитетот на...

Мицкоски до Заев: Следниот пат нема да ти суди Кацарска, туку...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од говорницата во Кавадарци денеска му порача на премиерот, Зоран Заев, дека по смена на власта ќе има ревизија...

СРПСКИ ИНФОРМЕР ПРЕДУПРЕДУВА: Албански екстремисти се распоредени во четири дивизии на...

Албански екстремисти се распоредени во четири дивизи на Косово, на север на Црна Гора и Грција, како и во Македонија, пишува informer.rs Ова драматично предупредување...

Заев ги продал Македонците за 30 милијарди евра , пишува „Демокрација“

Така работи левицата: Македонскиот премиер Зоран Заев ги продал Македонците за 30 милијарди евра“, е насловот на текстот за името во словенечкиот весник „Демокрација“. Во...

Mладите Македонци во Грција се повеќе ја негуваат македонската песна и...

Нашинците во Грција со векови наназад ги негувале традицијата и обичаите. И кога биле угнетувани, прогонувани, убивани и им било забрането да говорат на...

Што се случило во ловиштето Јасен ?

Во саботата на 31. март, за само неколку часа се отстрелани 57 диви свињи, од кои 21 трофејна, иако ловот на крупен дивеч во...

Следете не :

0FansLike
87FollowersFollow
- Advertisement -

Најнови Вести