Home Authors Posts by Mreza

Mreza

453 POSTS 0 COMMENTS

Една од подобрите функции на новиот „Андроид“ нема да работи на...

Добрата вест во врска со новата верзија на оперативниот систем „Андроид“ е дека ќе има можност двојно да ја намали „тежината“ на фотографиите...

Убедлива победа – Вардар го “уништи“ Битигхајм

Екипата на Вардар продолжува со победите во Лигата на шампионите, откако вечерва го совладаа Битигхајм со убедливи 38:26. Во натпревар со две различни полувремиња,...

Ајановски со бронза на БП во маратон

Македонскиот атлетичар маратонец Кокан Ајановски го освои третото место и бронзениот медал на Балканскиот шампионат што се одржа во Лимасол, Кипар. Нашиот атлетичар...

ЕХФ ги потврди термините за четврт-финалето во ракометната ЛШ

Екипата на Вардар се среќава со тимот на Митјиланд од Данска. Првиот го играат на гостински терен на 6 април (петок) во 19 часот....

МЗТ со тежок пораз се враќа од Бар

Домаќините го контролираа текот на целиот натпревар и постојано беа во водство. Од четвртина во четвртина (29:13; 21;28; 29:17; 27:17) се повеќе растеше предноста...

Извлечени паровите за полуфиналето во ФА Купот

Челзи го доби условно речено најлесниот противник, тимот на Саутемптон, додека другиот пар е многу атрактивен.Двојки за полуфиналето во ФА Купот:Челзи – Саутемптон,Тотенхем –...

Никој не верува дека момчето од „Сам дома“ сега има 37...

Меколи Калкин (37), најдобро платениот детски глумец на сите времиња и ѕвезда на филмот „Сам дома“ во разговор со комичарот и водител Џими Фалон...

ВИДЕО: Објавена песната која ќе нè претставува на Евровизија 2018 година

Lost and Found е песната која ќе нè претставува на годинешниот избор за најдобра песна на Евровизија. Бендот Eye Que за првпат ја...

Дури и Деди Јенки се сликаше со него – Штипјанецот кој...

Изведбата на штипјанецот Виктор Ангелов на хитот „Деспасито“ стана светска сензација. Прегледите и споделувањата на интернет се бројат во милиони, а медиумите ширум светот...

Коѕијас во четврток ќе пристигне во Скопје со нацрт спогодбата на...

Околу 55 параграфи, со сите отворени прашања, сместени на 20 страници, ги содржи грчката нацрт-предлог спогодба меѓу Македонија и Грција, соопшти грчкото радио „Атина...
0FansLike
938FollowersFollow
- Advertisement -

Најнови Вести