Дома Authors Posts by Aleksandar

Aleksandar

2 POSTS 0 COMMENTS

Златно славејче – Скопје, граду мој

 Ние сме славејчиња, ние сме твој дечиња. Те милува Вардар, бакнува Водно, Скопје ти си наше место родно. Те милува Вардар, бакнува Водно, Скопје ти си наше место родно. Тече, тече Вардар...

ММДЧП најави тужби против Заев, Димитров, Ципрас и Коѕијас

Македонското меѓународно движење за човекови права најави тужби против премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, владата на Република Македонија, грчкиот премиер,...

Следете не :

0FansLike
87FollowersFollow
- Advertisement -

Најнови Вести