Четири лица повредени во четири сообраќајки во Скопје

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно шест сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во две сообраќајни несреќи била причинета материјална штета. Од МВР информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци. Дваесет и три возачи се движеле со брзина поголема од дозволената, еден […]

Исто така прочитајте

Малолетничка тешко повредена во сообраќајка во Неготино, пренесена во Ургентен

Петнаесет годишно девојче е тешко повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 17:20 часот се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *