Хорор во тетовско: Малолетничка падна од автобус и си го скрши черепот

Од страна на лекар и била констатирана тешка телесна повреда – фрактура на черепот, со која се здобила при пад од автобус во движење, односно пред истиот да сопре во с.Палчиште.

Поради сериозноста на повредата во неконтактибилна состојба била пренесена во Клиничкиот Центар-Скопје. Истиот ден во 15:45 часот возачот на автобусот настанот го пријавил во Полициското Одделение-Жеровјане.

За случајот бил запознат Јавен обвинител. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Исто така прочитајте

Човечки леш пронајден во Вардар – ЕСЗ на терен, телото не може да се извади

Човечки леш, заглавен помеѓу карпи бил забележан вчера во водите на Вардар во близина на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *