Хорор во скопско: Мајката не им дала пари, па ги нашле синовите и ги избоделе

Откако не им дала пари, заминале од куќата и околу 20,30 часот истите лица се сретнале со нејзините два сина Н.Г.(29) и С.Г.(28) и им побарале пари, по што со нож му нанеле убодна рана на С.Г. во пределот на грбот, а Н.Г. го расекле во пределот на лицето.

Повредените лица биле пренесени во Градската Општа Болница“ Св.Наум Охридски“. СВР Скопје презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Исто така прочитајте

Човечки леш пронајден во Вардар – ЕСЗ на терен, телото не може да се извади

Човечки леш, заглавен помеѓу карпи бил забележан вчера во водите на Вардар во близина на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *