(ФОТО) Некогашната најплатена манекенка попозната по прекарот „Тело“ на 54. години се соблекла за списание

Австралијанката во јуни 2017. година се иселила од вилата во Мајами во која живеела со сопругот, бизнисменот Џефери Софер, а се шушкало дека тој ја измамува. Ела за него се омажила во 2013. година на плажа на Фиџи во присуство на 15. луѓе…

Ела овој месец, на 54. години, позирала за британски магазин, а читателите се сложиле дека сеуште го заслужува прекарот „Тело“ кој го добила во 80. ттите години кога тргнала во освојување на модните писти.
„Со години јадам органска храна, а моите оброци се темелат на зеленчук и овошје.Не верувам во екстремни диети“, ја објаснила австралиската манекенка тајната на нејзиниот изглед.

Thanks Red ! Read about how our little Australian wellness company @superelixir is changing the way women approach beauty and ageing 💚 thankyou for the wonderful support @redmagazine 🌱 more on our website welleco.com #ingestiblebeauty #wellness #antiageing #alkaline #superelixir

A post shared by Elle Macpherson (@ellemacphersonofficial) on

Макферсон се пофалила со насловната и истакнала дека и се допаѓа што на друг начин се гледа на убавината и стареењето. Мајката на синовите Арпад (19) и Аурелиус (14) на фановите често им дели совети за одржување на витата линија.

@ellemacphersonbody "Net" in khaki

A post shared by Elle Macpherson (@ellemacphersonofficial) on

Вели дека не е на диета и дека не се оптоварува со килограмите.
“Не се фокусирам на тежината како на почетокот на манекенската кариера. Не ме загрижува бројката на вагата и која големина на тоалета носам”, искрена е Ела.

My favorite way to start the week. @superelixir 💚Happy Monday ..

A post shared by Elle Macpherson (@ellemacphersonofficial) on

Кога е дома Мекферсон трча по плажа, плива барем едне час, шета со децата и вози велосипед по соседството, а на патувањата е исто така активна и оди во долги обиколки. Како што тврди, повеќе сака да вежба надвор отколку времето да го минува во теретани. Манекенката пред две години ја претставила линијата на своите „супердодатоци“ на храна и притоа нагласила дека таа не е на „строги“ диети.

Read how our little Australian wellness company @superelixir is changing the way women approach beauty and ageing 💚 thankyou for the wonderful support @redmagazine 🌱 more on our website welleco.com #ingestiblebeauty #wellness #antiageing #superelixir

A post shared by Elle Macpherson (@ellemacphersonofficial) on

My secret weapon at 53? @superelixir #antiinflammatory #plantbased #alkaline #diet #supplements 🌱 join our 30 day challenge to kickstart a new 2018 💚 details at welleco.com #superelixirchallenge

A post shared by Elle Macpherson (@ellemacphersonofficial) on

Австралијанката во јуни 2017. година се иселила од вилата во Мајами во која живеела со сопругот, бизнисменот Џефри Софер, а се шушкало дека тој ја измамува. Ела за него се омажила во март 2013. година, на плажа на Фиџи во присуство на само 15. луѓе. Манекенката била во брак и со модниот фотограф Жил Бенсимон. Се развеле во 1989. година, после четири години брак, немале деца.

End of a great day @superelixir 📷 @bushandocean

A post shared by Elle Macpherson (@ellemacphersonofficial) on

Исто така прочитајте

(ВИДЕО+ФОТО) Наше а светско: Викторија Лоба како светските модели од „Victoria secret“

Често се восхитуваме од фотосесии на светски супермодели за некоја компанија за женска долна облека. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *