Дома Мода и Убавина Три модни парчиња од Zara за свежа пролетна модна комбинација

Три модни парчиња од Zara за свежа пролетна модна комбинација

15
Сподели

Пролетната колекција на Зара ни донесе модели инспирани од далечните патувања, етно мотиви и „tribal“ обележја.

зара пролет 2018

Во колекцијата доминираат живите бои, миксот од принтови и шаренилото. Од понудата, посебно внимание заслужува „patchwork“ фустанот во нијанси на црвена, розова и жолта. Одлично „стои“ со трендовски, ниски „каубојски“ чизмички.

трендовска чантичка во кружна форма, Зара пролет 2018

Модниот изглед би го надополниле со модерната жолта чантичка со кружна фотма, дизајнирана од вештачка кожа, а целосниот изглед би го заокружиле со впечатливите жолти обетки.

обетки со златен финиш, Зара пролет 2018

MакMода.

Коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here