Дома Останато Тимскиот хронометар за тимот на БМЦ

Тимскиот хронометар за тимот на БМЦ

20
Сподели

На тур де франс се возеше хронометар на 35.5 километри во рамките на третата етапа.

Триумфираше тимот на Бе-ЕМ-Це од Австралија пред Скај на Крис Фрум кој беше послаб за 4 секунди и Квик –Степ чии велосипедисти задоцнија 7 секунди.

Со овој триумф на Бе-Ем-Це олимпискиот шампион Грен ван Овермат ја презеде жолтата маичка во генералниот пласман од Питер Саган.

Коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here