Тажна вест за обожавателите на „Мојот син“

Обожавателите на серијата „Мојот син“ на телевизија Сител моментално ја следат втората сезона во која семејството Уман и татко Бахри се борат против непријателот Нешат, синот на веќе починатиот Адил Топал.

Деновиве на Инстаграм се појави голема вест за сите обожаватели на серијата, односно беше објавена најавата на второто продолжение на серија. Во серијата ќе има нови ликови, но ќе ги нема главните – Ајшеѓул и Појраз.

Разврските ќе се случат на крајот од оваа сезона, а што ќе биде со вашите омилени ликови, останува да следите.
Премиерата е закажана за 15 декември.

Исто така прочитајте

Ченинг Тејтум ја раскина соработката со Вајнстин

Ченинг Тејтум ги прекинува своите бизнис односи со продукциската компанија „Вајнстин Ко.“ и со Харви …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *