Струга 2017: Француски Шатр го одбрани пехарот

Ракометната екипа на Шатр од Франција усепа да го одбрани трофејот на ракометниот турнир Струга 2017. Во финалето на 45.то издание на традиционалниот турнир Шатр го победи турскиот првак Бешикташ со 29:26 и по вторпат (едноподруго) е победник на турнирот.

Во дуелот за 3.место: Металург – Охрид 33:28 и во натпреварот за 5.место Алингсас – Струга 46:18. фото: www.24rakomet.mk

Исто така прочитајте

ЖРК Вардар го „преживеа“ пеколот во Будимпешта

Вардар по вторпат триумфално се враќа од гостувањето во Будимпешта кај ФТЦ, овојпат со победа …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *