Стартува 45.то издание на турнирот во Струга

На отворениот терен на „Женска плажа“ во Струга денеска ќе почне 45.то издание на ракометниот турнир во Струга 2017. Шестте екипи се поделени во две групи: Охрид, Бешикташ, Алингсас (А група); Струга, Металург; Шатр (Б група).

Според програмата денеска се играат натпреварите: Шатр – Струга (19:30) и Бешикташ – Алингсас (21:15). Свеченото отворање е во 18:45 часот. Утре – недела играат: Бешикташ – Охрид и Металург – Шатр, додека во понеделник се натпреварите: Металург – Струга и Алингсас – Охрид. Во вторник на 15.август се играат дуелите за пласман. Финалето е во 21:30 часот.

Исто така прочитајте

Јуниорките ракометарки последни на ЕП во Словенија

Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Јуниорките ракометарки последни на ЕП во Словенија …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *