Дома Фудбал Роналдо израмни историски рекорд на Раул

Роналдо израмни историски рекорд на Раул

48
Сподели

Неговата серија започна со победата од 7:1 против Депортиво Ла Коруња.
Големиот момент на Кристијано беше во првиот натпревар од Лигата на шампионите против Пари Сен Жермен на „Сантијаго Бернабеу“ кога постигна два гола во победата од 3:1.
Португалецот постигна еден гол во победата на Реал Мадрид со 5:3 при посетата на Реал Бетис на „Бенито Виљамарин“ од 24-тата рунда од Ла Лига и на овој начин, Роналдо се изедначи со легендата „белите“ Раул Гонзалес. Сега двајцата имаат постигнато голови во 264 натпревари за „белиот балет“.
Кристијано е исто така најдобриот реализатор во Примера од почетокот на 2018 година.

Коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here