Работник почина од струен удар во Струга

МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата во Струга, при што со олук допрел електрична жица од далековод кој минувал на висина од околу 2,5 метри од терасата каде се наоѓал, добил електричен удар и паднал.

Од страна на екипа на Итна медицинска помош му била укажана лекарска помош, по што бил пренесен во болницата во Струга, каде била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршила полициска екипа од Струга. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

Исто така прочитајте

Прегазен пешак во Штип, со тешки повреди пренесен во болница

Триесет и три годишниот Љ.Ш. од Штип вчера бил прегазен од автомобил „Голф“ на улицата …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *