Путин ги праша младите дали да се кандидира за претседател – Еве што му одговорија

Рускиот претседател Владимир Путин најави денеска дека наскоро ќе одлучи дали да се кандидира на претседателските избори кои ќе се одржат следната година.

Путин на собирот во Москва каде присуствуваа голем број на млади луѓе, ги запраша присутните дали го поддржуваат во неговата канидатура за претседател на изборите кои ќе се одржат во март лседната година, пренесува Ројтерс.
– „ДА“, одговориле масовно присутните пропратено со громогласен аплауз.

Одговорот на Путин можете да го погледнете на снимката од седум минути.

Исто така прочитајте

Покрај со Русија, Трамп пред ново искушение и за сексуални напади врз жени

Во најновото сослушување во Законодавниот комитет на Конгресот на САД денеска демократски конгресемни побараа од …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *