Дома Љубов и Секс Психијатрите тврдат: Скоро сите жени сакаат групен секс

Психијатрите тврдат: Скоро сите жени сакаат групен секс

20
Сподели

Познатиот сексолог Емили Морс низ нејзината пракса ги запознала потребите на жените во сексот.

Според нејзе, дури 81 отсто од жените фантазираат партнерите за време на сексот да им зборуваат безобразни работи.

Имено, според нејзе, овие работи го стимулираат мозокот кој игра клучна улога во постигнување на оргазам.

Таа открила дека дури 70 отсто од жените сакаат со партнерот да посетат стриптиз клуб. Жените исто така ги возбудува, возбудата на мажите, а потајно голем број на жени сакаат групен секс.

Кога станува збор за сексуални играчки нив ги обожаваат 63 проценти од жените, а посебно кога очите им се заврзани.

Коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here