Околу 1.000 евра украдени во банка во Струга

Вчера 8 часот било пријавено дека во Струга на ул.„Пролетерски Бригади“ во објект на “ТТК-Банка“-АД Скопје, непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво над вработената, при што одзел околу 60.000 денари, по што го напуштил местото на настанот. Извршен е увид од страна на увидна екипа од ПС-Струга и се преземаат мерки за целосно […]

Исто така прочитајте

Малолетничка тешко повредена во сообраќајка во Неготино, пренесена во Ургентен

Петнаесет годишно девојче е тешко повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 17:20 часот се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *