Обувки за студени денови: Пет модели чевли кои ќе се носат оваа есен

Добри чевли, чанта и волнен фустан. Тоа е модната мантра за периодот кој ни претстои.

Без разлика дали одите на деловен ручен, конференција, вечерно излегување или прошетка, добрите чевли секогаш оставаат впечаток.

1. Високи потпетици на врвки

Еден од главните модели на летни сандали се сели кај есенските обувки. Лента од сатен, кожен ремен или тенки врвки се дозволени. Овој модел на чевли навистина изгледа фантастично.

2.Чевли со цветен дезен

Ланскиот тренд – чевли со цветен дезен не губи на популарност. Се носат високи потпетици, чизми, чевли до глужд украсени со цветен принт.

3. Каубојки

Класиката – каубојки во комбинација со фармерки, фустни, здолништа е одлична есенска ивестиција.

4. Бели чизми

Интересно е трендот од 60-те години да се види во нови комбинации.

5. Платформа

Овие чевли се пред се удобни, а имаат шмек на лондонски уличен стил. На тоа додадете и чадор и имате чувство дека сте во Лондон.

Исто така прочитајте

Вљубете се во панталоните кои ќе бидат хит оваа година!

Светкави, широки и ултра впечатливи панталони ќе се гледаат насекаде колку нас оваа година. Погледнете …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *